як можна страхувальник подати скаргу

IRDA недавно був створений Департамент у справах споживачів, щоб дати спеціальний фокус і контроль за дотриманням страховиками IRDA правилах захисту інтересів страхувальників, а також для розширення можливостей споживачів, шляхом інформування їх щодо деталей процедури і механізми, які доступні для скарги відшкодування збитку. Страхувальники повинні бути забезпечені недорогим і швидким механізмам розгляду скарг від вибуття і IRDA (захист страхувальників інтереси).

У 2002 IRDA зробив правила, які зробили необхідним для страховиків, щоб мати ефективний і швидкий механізмів розгляду скарг. Регулятор опублікувала керівництво за скаргами Redressal, які викладаються конкретні терміни і терміни виконання (татамі) для відповіді, дозвіл і т.д., яка сприятиме подальшому зміцненню системи відшкодування збитку страховики вже є на місці.

IRDA контролює ефективність механізму шляхом створення центрального сховища галузевих даних страхових скарг; IRDA знаходиться на шляху до реалізації інтегрованої системи менеджменту скарг (IGMS). IGMS створить шлюз для страхувальників для реєстрації скарг зі страховими компаніями першого і у разі потреби до ескалації їх до осередків скарги IRDA. IGMS це комплексне рішення, яке не тільки має можливість забезпечити централізоване та онлайн-доступ до страхувальника, але повний доступ і контроль IRDA для моніторингу поведінки на ринку, питання якої страхувальник скарги є основними показниками. IGMS буде мати можливість класифікувати різні типи скарг на основі визначених правил. Система буде мати можливість призначати, зберігати і відстежувати унікальні ідентифікатори скарги, а також дозволить натяк для різних зацікавлених сторін в міру необхідності, в рамках робочого процесу. Система дозволить визначенні цільових терміни виконання (татамі) і вимірювання фактичного проживання за всіма скаргами. Система буде налаштувати оповіщення для невирішених завдань наближається поклав вниз терміни виконання робіт. Таким чином, система автоматично викличе діяльності в належний час через правило на основі робочих процесів.

Скарга зареєстрована через IGMS буде текти одночасно системи страховика, а також сховище IRDA. Updation статусу страховики будуть автоматично відображається в системі IRDA. IGMS зможете формувати звіти за всіма критеріями, як старіння, статус, характер скарг і будь-який інший параметр, який визначений. Таким чином, IGMS забезпечить стандартну платформу для всіх страховиків вирішити страхувальник скарг і забезпечити IRDA з інструментом для моніторингу ефективності системи відшкодування збитку скарги страховиків.

IRDA недавно представила скаргу IRDA Call-центру (ВЦГ), яка передбачає безкоштовний номер 155255. ВЦГ забезпечує додатковий канал для страхувальників подавати свої скарги, а також домагатися їх статусу за телефоном / електронною поштою. Середу Інформаційний центр буде взаємодіяти з IGMS, як тільки IGMS реалізований. ВЦГ дозволила страхувальникам легкий доступ до скарги відшкодування збитку в осередку IRDA і по телефону та електронною поштою, окрім забезпечення деталі системи відшкодування збитку страхових компаній, коли страхувальники в них потребує. Call Centre здійснює заповнення форм реєстрації скарг на основі виклику. ВЦГ також забезпечує канал для відстеження скарг. Крім того, ВЦГ і виховує страхувальників про страховий омбудсмена, який забезпечує канал для справедливої ​​розпорядженні скарги, на покладене вниз з юрисдикцією.

З метою виходу за рамки сприяти врегулюванню скарг, IRDA почав заглиблюватися в деталі скарг виявлення випадків порушення / недотримання різних положень, в рамках Правил через запити та перевірки. При необхідності, нормативні заходи.

Страховий омбудсмен аналізується на предмет можливих змін і розширення юрисдикції, забезпечити, щоб скарги, які не вирішені страховиків і отримати загострилася до регулятора і / або омбудсмена вирішили остаточно, крім випадків, коли вони зникнуть, обов’язково в сферу дії судів.

Джерело: річний звіт IrDA 2009-10 рр..