соціалізму в американському виконанні

Барак Обама розцінив реформи охорони здоров’я у главу кута виборчої кампанії. І тому він був зобов’язаний зробити все можливе для її реалізації, ставши президентом. Проблема виявилася, як і очікувалося багатьма, важко. Після всього, що Обама запропонував, означало чи не радикальний розрив з попередніми традиціями США в галузі охорони здоров’я. Про важливість пропонованих Обамою вона може бути порівнянна тільки з реформами президента Джонсона 60-х років, що увійшли програми Medicaid і Medicare.

Суть нововведень Обами полягає в наступному. Нагадаємо, що в даний час в США без медичної страховки живуть більше 30 мільйонів чоловік, що складає приблизно 17 відсотків населення. В Америці немає безкоштовної медицини, і страхових компаній, які клієнт – або сама переводить гроші платять за послуги лікаря, або роботодавець платить за це.

У більшості страхових планів записано, що пацієнти повинні платити за медичне обстеження самостійно. Вартість страхування одну людину в середньому становить не менше $ 3000 в рік, що є серйозною сумою для нужденних. Це велика кількість людей, що не мають страхового також говорить. Реформа Обами настійно рекомендується приділяти страхуванню 95 відсотків населення. Від роботодавців вимагається, щоб зробити медичне страхування для всіх співробітників, що сьогодні здійснюється тільки на добровільній основі.

За словами президента, реформа зробить медичне страхування доступним майже для всіх категорій громадян, а також заборонить страховим компаніям підвищити ціни у зв’язку з погіршенням стану здоров’я своїх клієнтів.

Страховики тепер не мають права відмовити в хвору в страхуванні. Обмеження на його вартість для людей з серйозними захворюваннями будуть введені.

Також страховикам забороняється відмовляти політики хворим дітям, і батьки можуть включити в страхові плани дітей, до досягнення 26 років тема. Обмеження на вартість візитів до лікаря буде створена. Робота з нужденним лікарі отримають зростання до заробітної плати, і нужденним може пройти безкоштовну диспансеризацію. Ті з них, хто потребує постійного догляду, будуть мати можливість жити в спеціалізованих медичних центрах. Для підприємств малого та середнього бізнесу, який дасть страхування співробітників, податкові пільги пропонуються.

Загальна вартість проекту складе $ 940 000 000 000 – тільки за перші 10 років. Пропонується, щоб компенсувати збільшення витрат за рахунок податку на безпечне громадян, колекції від фармацевтичних компаній, а також контролю над вартістю послуг в охороні здоров’я та посилення нагляду за страховими компаніями. 2,9 відсотка акцизу на продажу медичного обладнання буде введений. Вважається, що в результаті дефіциту державного бюджету протягом 10 років не буде збільшуватися, і навіть знизиться на $ 138 млрд буде підвищені вимоги як для страховиків, і для роботодавців. На них штрафи, якщо вони і не використовують більш економічні плани страхування буде накладено.

Ясно, що такі радикальні пропозиції не могли бути прийняті на ура недовірливі Америці. Навколо запропонованого законопроекту запекла війна як в Конгресі, і в публічному просторі почався. Супротивники Обами – республіканці – на той момент була меншість в Сенаті, що дозволяє демократам пройти будь-який закон. Але навіть в таких умовах сенатори-республіканці вважали все на просування законопроекту гальма. Боротьба на вулицях американських міст, де проходили масові демонстрації, пікети та інші громадські акції проти реформи охорони здоров’я, пропонованих Обама був ще більш несамовитим.

Противники стягується прихильників реформ, які таким чином Америка “наближається до соціалізму», а в минулому досі – табу суспільної свідомості. США – суспільство індивідуалістів, які високо цінують особисту свободу і можливість вибору, а соціалізм у них асоціюється з відсутністю таких. Реформа охорони здоров’я не влаштовувала їх, що держава надалі буде активним на участь у догляді за окремі про своє здоров’я, щоб втручатися в справи бізнесу від імені страхових і фармацевтичних компаній, і приватної медицини. Страховики і фармацевти мають потужне лобі, яке всіляко намагався загальмувати реформу.

Основні заперечення були наступними:

* В Америці було історично система охорони здоров’я, вельми ефективні, якщо судити після того, як середня тривалість життя і рівень медичних технологій, і будь-які спроби його можете змінити привести в результаті до медицини зниження.
* Страхові компанії – економіка і фінансова система невід’ємною частиною. У них роботи мільйони людей. Удар по них означає удар по всіх зайнятим у сфері страхування, на інтереси сотень мільйонів застраховані.
* Держава – поганий менеджер, і його більш тісне залучення до системи охорони здоров’я означає неефективне використання коштів.
* Збільшення витрат держави на медицину викличе зростання дефіциту бюджету, і без того вже становить астрономічну суму.

Тим не менш, після довгих дебатів, що поширився приблизно рік, Обамі вдалося зробити, що Гілларі Клінтон до якої її чоловік дав карт-бланш на проведення подібних реформ не вдалося п’ятнадцять років тому. 23 березня президент підписав захисту пацієнтів і доступних медичних закону, прийнятого Палатою представників за два дні до якого встановлена ​​реформу охорони здоров’я. Для Барака Обами це видатна перемога, його особистий тріумф. Досягнення результату варто було йому величезних зусиль. Крім нескінченних поїздок по країні, він провів особисту зустріч з конгресменами дев’яносто дві – конфіденційно або по телефону. Крім того, особисту мужність було необхідно ще – прихильників реформ від загроз Конгрес прийшов, на будинку, щоб їх послали порожні труни, конверти з незрозумілим порошком.

У результаті, за даними соціологічних опитувань, більшість американців позитивно зацікавлених реформу охорони здоров’я. 49 відсотків з них схвалили той факт, що Конгрес схвалив цей законопроект. І половина опитаних описала реакцію як “захват” і “задоволення”.

Навіть такий закоренілий супротивник США як Фідель Кастро високо оцінив Обами спрямовані на реформу охорони здоров’я крок. Америці доведеться тепер нова система медичне обслуговування – дуже символічна подія. Так само, як “новий курс” Рузвельта означав відмову від попереднього нічого ідеології обмеженого ринку, і мужній перетворення національної системи охорони здоров’я означає розрив з колишнім догм, підтвердження того, що держава і суспільство несуть відповідальність за здоров’я користувачів, які не можна залишити напризволяще мільйони людей тільки тому, що у них низькі доходи.

У всякому разі, межі його немає. Повернення до минулого не може бути більше. Неконтрольована гра ринку дав у в одній країні, за іронією долі колишній батьківщині та підтримки ринкової ідеології.