придбання страхових полісів через інтернет

Складність багатьох страхових продуктів ускладнює використання
Інтернет. Це, на перший погляд, абсолютно очевидне твердження сьогодні все більше і більше піддається сумніву.

Так, частина послуг, наприклад, страхування промислових споруд або страхування життя не може бути повністю виконана через Інтернет. Але, з іншого боку, розвиток сектора банківських послуг показує, що в процесі поліпшення технологій безпечної передачі даних по мережі, індивідуалізованої роботи з корпоративних клієнтів стає реальністю.

Незважаючи на це, в Інтернеті буде мати велике довгостроковий вплив на промисловість. Всесвітня мережа буде використовувати і в якості каналу розповсюдження фактично страхових послуг, а також для поліпшення якості обслуговування клієнтів. Крім того, провідні компанії вже виконують значні інвестиції в інтернет підрозділи, а покупці активно приймають нові переваги. Так інтернет вплив на галузь вже відбувається.

Інтернет дозволяє страховим компаніям значно скоротити витрати за рахунок використання нових каналів дистрибуції. Повною мірою це можна буде відчути цю економіку тільки через 3-5 років. На першому етапі говорити про появу зручного інформаційного каналу, поліпшення іміджу компанії і витрати, пов’язані з впровадженням нової технології більш доречно.

Які можливості надає інтернет?

Більшість сайтів віддається користувачеві наступні можливості:

* Ознайомитися з докладним описом пропонованих послуг.

* Дізнатися рівень цін на певну послугу.

* Щоб отримати контактні телефони та електронну пошту служби продажів.

* Оплатити страховий поліс для мережі.

Споживачі вже отримали одну велику перевагу – страхові портали. На сайтах порталів (insure.corn, insurence.com, lifeshopper.com і т.д.) інформації від найбільших компаній збираються. Користувач може порівняти ціни різних страховиків на ті ж види послуг, дізнатися, що входить, наприклад, у страхуванні цивільно-правової відповідальності автовласника в компанії те чи це. Можна ознайомитися з рейтингами страхових компаній являють собою як найбільші установи, та засновників портали також. Додаткова зручність для клієнта полягає в наявності “для пошуку в місці проживання”. Наприклад, ви можете дізнатися про кращі пропозиції в рамках медичного страхування, діючи у ваших співробітників. Враховуючи, що людина зазвичай застраховані не часто і може ретельно вивчити існуючу пропозицію, портали вкрай необхідні для простого користувача.

На кращих сайтах, присвячених страхуванню, інформація від декількох тисяч компаній збираються. Сучасні технології дозволяють структурувати і оновлювати ці дані настільки ефективно, що компанії практично складають собою єдину мережу.

Ринок інтернет-продажів страхових послуг стрімко розвивається в США. Це обумовлено як можливість виходу на високоприбуткові національні групи, яка складає значну частку аудиторії користувачів Інтернет, і скорочення витрат на обслуговування. У порівнянні з прямим обслуговуванням обслуговування клієнтів через Інтернет включає в себе набагато менші трансакційні витрати (0,50 долара і 0,01 долара відповідно).

В даний час багато американських страхові компанії представлені в Інтернеті, надає весь спектр послуг, необхідних для придбання та обслуговування страховий поліс. Клієнти компанії можуть прийти на персоніфіковані сторінки з метою перевірки стану дії договору страхування, для внесення наступних страхової премії або подачі заяви про страховий випадок. Лідери продажів через Інтернет були автострахування політики – 20% від загального числа продажів.

Зараз у США становить близько 4500 компаній, що пропонують послуги інтернету страхування. За деякими даними на частку річний оборот інтернет страхового ринку необхідно 50 млн. грн. доларів, що становить 2-2,5% від загального обсягу продажів через Інтернет, таким чином, близько 2% доходів страхових компаній припадає на електронну комерцію.

Процес купівлі політики розбивається на 5-7 стадіях. Необхідно заповнити 4-5 анкети, в які інформація від виду страхування, дані про предмет страхування, види платежів, дані про застрахованої особи вводиться. Після цього страхового поліса формується і надсилається поштою або електронною поштою.

Деякі популярні сайти страхування США:

1. insweb.com

2. geico.com

3. progressive.com

4. eterm.com

5. insure.com

6. metlife.com

7. allstate.com

8. statefarm.com

Американська аналітична компанія Gomez.com постійно відстежує динаміку ринку фінансових інтернет-послуг і складає рейтинг компаній, що беруть участь в даній сфері бізнесу.

Потенціал американського ринку інтернет-страхування підтверджується маркетингу Gomez.com дослідних даних. У рамках аналізу дослідники зосередили увагу на онлайн-платежів страхових внесків, доступ клієнта до страхової історії та реконструкції персоніфікованої інформації. Для цих партій страхового обслуговування слід звернути увагу в рамках розвитку інтернет-страхування компанії.

XXI-е століття – час інформаційних технологій. У сфері страхування США на порозі його, використовуючи технології майбутнього – страхування в мережі Інтернет.