найбільший страховик світу замінює виконавчий директор

Найбільшого страховика в світі, American International Group Inc, замінив генерального директора Мартіна Саллівана після постраждали два квартали рекордні збитки від ризикованих іпотечних ставках і її ціна акцій знизилася більш ніж удвічі за минулий рік.

Салліван є останнім Wall Street головний – в тому числі Citigroup Inc колишній виконавчий директор Чарльз Прінс і Merrill Lynch & Co Стен О’Ніл – які покинули свої робочі місця на тлі великих втрат, що виникли в результаті розпаду на іпотечному ринку іпотеки в США, що викликало Глобальна кредитна криза.

AIG імені ветерана колишнього банкіра Citigroup Роберт Willumstad, який вже був головою AIG, оскільки його новий генеральний директор, в силу негайно.

Кілька великих акціонерів AIG штовхнули в останні тижні до відставки Салліван після того, як оголосила компенсаційний чверті рекордні збитки, що випливають з більш ніж 20 мільярдів доларів списань на ринкову вартість активів, пов’язаних з субстандартних іпотечних кредитів.

Willumstad повідомив журналістам, що його перший пріоритет буде зустрітися регулятори компанії AIG, кредитно-рейтингових агентств і топ-менеджерів по всьому світу протягом наступних трьох місяців.

Він також працює швидко найняти нового фінансового директора, після того, як Стівен Bensinger відійшов убік в минулому кварталі. Компанія є детально вивчаючи зовнішніх кандидатів з досвідом у фінансовій сфері послуг, сказав він.

“У мене змішані почуття. Схоже, він (Sullivan) був зроблений козлом відпущення за проблеми, перш ніж він став біля керма”, говорить аналітик Донн Vickrey при дослідженні аналітики фірми Градієнт, зазначивши деякі похідні контракти, які сприяли втрати AIG були укладені в рамках колишній генеральний директор Моріс “Хенк” Грінберг.

“Це було б краще, щоб принести когось ззовні, що було основною родоводу страхування”, Vickrey сказав.

Хоча Willumstad має “глибокі, фінансовий досвід” для боротьби з колючими впливу субстандартних AIG, її страхових операцій також розміщений погані результати недавнього Vickrey додав.

«Незрозуміло, чи є у нього фон для цього.”

Грінберг, який залишається великим акціонером, також був критичним управління та плати компанії AIG.

Willumstad, який провів майже два десятиліття в Citi і близько 40 років у банківській сфері, сказав, що його призначення може здивувати деяких.

“Це може здатися (банк) зробить більш природний крок”, сказав він, але додав, що він відчував себе “дуже добре” про прийняття до керма компанії AIG, вказуючи на свої два роки в якості голови фірми і його часу в Citi, де кілька підприємств Citi страхових повідомили йому, коли він був головним операційним директором.

AIG минулого місяця опублікував найгірший результат у своїй 89-річній історії, в результаті чого деякі з його рейтинги фінансової скорочуються і змусити його зміцнити баланс з $ 20 млрд залучення капіталу.

Willumstad буде перебувати під тиском для підвищення ціни акцій хворий AIG і дати інвесторам більш чітке уявлення про те, скільки фактичних грошових компанія може втратити після іпотечної пов’язаних списань.

Аварія на цих двох фронтах призвело до повалення Саллівана.

великими акціонерами засмучений

AIG також розслідується США з цінних паперів і бірж від того, це, можливо, переоцінені похідні, які привели його до дорогих списань.

AIG сказав Салліван також вихід з дошці, де він мав місце з 2002 року. Салліван почав з компанії в Лондоні, як 17-річний клерк.

“Широкі управлінські та фінансові Боба послуг досвід робить його людиною, яка може призвести AIG через турбулентні сьогоднішніх ринках, подальший рух автомобіля організаційні зміни і відновити акціонерної вартості”, Джордж Майлз, голова висунення AIG і Комітет з корпоративного управління, йдеться в заяві.

В інтерв’ю, Майлз характеризується фінансовий досвід Willumstad як “світового класу”.

Willumstad сказав, що всі наміри довгу кар’єру в AIG, і навіть може тривати до тих пір, як колишній генеральний директор Грінберг, який був майже 80, коли він покинув компанію в 2005 році.

«Я дуже молодий 62,” Willumstad сказав.

Стівен Болленбах, голова житлово-будівельної фірми Будинки США KB і колишній топ-менеджер Хілтон, яка була названа на Рада AIG раніше цього року, стане головний директор, говориться в повідомленні компанії. Болленбах сприяють деякі з найбільш важливих акціонерів AIG, в тому числі мільярдер Елі Брод.

Широка, колишній директор AIG, сказав, що призначення та Willumstad Болленбах було “позитивним кроком вперед”.

Широка, разом з керуючим фондами Шелбі Девіс Девіс обраних радників LP і Білл Міллер з Legg Mason Inc, написав у листі розглядається Reuters минулого тижня, що “значне і негайних змін як на рівні управління та живлення прямо рекомендовані”.

Група займає близько 4 відсотків акцій компанії AIG.

Салліван, 53, замінено Грінберг як глава виконавчої влади в 2005 році, після того, як тодішній штату Нью-Йорк генеральний прокурор Еліот Спітцер і США з цінних паперів і бірж звинувачували Грінберга і компанії фінансових порушеннях.

Грінберг, через прес-секретаря, в неділю відмовилися коментувати зміни в AIG.

Салліван, кмітливий англієць, який провів майже 36 років зі страховиком, відкрила AIG через важкий процес досягнення угоди з регуляторами, заплативши $ 1,64 млрд для врегулювання звинувачень у шахрайстві, змова на торгах і в разі неправильного обліку, однією з найбільших нормативно поселень в історії США.

Салліван виграв інвестор спочатку користь, бачачи AIG через регулюючий зонд, але останнім часом бачив його репутація заплямована стати як втрати росли і фондові AIG впали.