Американська модель пенсійної

У США пенсіонери є сьогодні найбільш соціально захищена національної групи.

Формування державних і приватних пенсійних систем, що забезпечують до американських пенсіонерам виправдано заміни втрачених трудових доходів після виходу на пенсію і свободи вибору, що стосуються додаткових пенсійних накопичень, є одним з головних досягнень країни в соціальній сфері.

Пенсійні доходи американців залежать в першу чергу від вони собі заробили, що пенсії, а не від розмірів державної допомоги з бюджетних коштів. Загальна сума пенсійних виплат в рамках державних і приватних пенсійних систем у рік перевищує 900 млрд рублів. доларів, а грошового забезпечення нужденних осіб пенсійного віку, які фінансуються з бюджетних коштів складають все про 4,8 млрд. грн. доларів на рік.

Зростання доходів осіб пенсійного віку сприяло зниженню їх залежності від державної підтримки. Про 1975 число пенсіонерів-одержувачів грошового забезпечення знизилася з 2,3 млн. до 1,2 млн. чоловік у 2002 році.

Основною складовою грошових доходів осіб пенсійного віку, пенсії – 61% від сукупних доходів пенсіонерів.

Американська модель пенсійної поєднує управляються на національному рівні федеральної програми пенсійного страхування; пенсійного забезпечення федеральних офіцерів, конгресмени, залізничники, військовослужбовці, програми на рівні держави та регіональних влад з пенсійними схемами знаходиться в приватному управлінні, особистих пенсійних рахунків. Всі ці програми відрізняються за джерелами фінансування, умови, заряд методів, форм пенсійного забезпечення, а також на державні гарантії діють відповідно до законодавства.

У 2002 році сукупні активи пенсійних становили близько 12 млрд. руб. доларів, з них близько 10,7 млрд. руб. доларів довелося на пенсійні накопичення у фондах державних і приватних пенсій.

У зв’язку з високою соціальною значимістю державних страхових фондів останні знаходяться під особливим контролем від влади. Про інвестування коштів, що накопичуються в цих фондах, суворі обмеження вводяться. Інвестиції з коштів, накопичених у фінансуванні федеральних банків може бути виконана виключно в державні цінні папери. Вони прямі зобов’язання уряду США і вважаються найнадійнішими фінансовими інструментами. Проте їх прибутковості в порівнянні з іншими борговими зобов’язаннями найнижчих.

Законодавства штатів порядок розміщення пенсійних коштів в корпоративні акції, облігації, в нерухомість, а також у державні цінні папери та інші зобов’язання відповідно з обмеженнями, введеними піклувальні ради.

Структури інвестицій пенсійних коштів у штати і місцеві системи можуть істотно відрізнятися, однак практично для всіх широкої диверсифікації інвестиційних портфелів характерна.

У середньому по країні по державних цінних паперів необхідно тільки 10% пенсійних накопичень держави і місцевих пенсійних систем, і про недержавні – 77%.

В умовах сприятливої ​​економічної кон’юнктури і зваженої інвестиційної політики пенсійного означає приносити дохід, розміри яких істотно перевищують поточні виплати пенсіонерам, накопичуючись в пенсійних фондах.

Надходження до пенсійних фондах держав і регіональних влад сформована по суті за рахунок інвестиційних доходів.

Рецесія в американській економіці активами державних пенсійних фондів.

Пенсійні фонди держав і регіональних влад залишається найбільшим сегментом ринку пенсійних накопичень в США, поступаючись лише пенсійних накопичень на особистих пенсійних рахунків.

При збільшенні числа одержувачів пенсій на рівні держав і регіональних влад обсяг платежів в середньому в рік збільшилося на одного пенсіонера близько 9500 доларів на 19 700 доларів У багатьох державах і районах розмірів пенсій істотно перевищують цей рівень.

Навіть в умовах економічного спаду, фондовий ринок коливання розумний управління пенсійними активами дозволило в ряді місцевих та стану системи пенсійного отримувати хороший дохід інвестиції.

Зниження вартості акцій, які торкнулися розміри інвестиційних доходів у цьому виді активів практично у всіх пенсійних фондів, змусила багатьох переглянути від них структура інвестицій.

На перше місце в інвестиційному портфелі штатів і місцевих пенсійних систем – корпоративні акції.

На другому місці в інвестиційному портфелі штатів і місцевих пенсійних систем – корпоративні облігації. Ці інвестиції настійно рекомендується приділяти стабільність інвестиційного портфеля, а також забезпечити більш стабільний дохід.

Падіння доходів пенсійних фондів істотно пов’язані з інвестиціями в акції підприємств, показав, що інвестиційна стратегія практично всіх пенсійних фондів потребує перегляду. Діапазон реструктуризації інвестицій пенсійних коштів надзвичайно широкий. Американський досвід свідчить, що навіть у невдалих з точки зору фінансових років кон’юнктури інвестиції в соціально орієнтовані програми може залишатися стабільним джерелом доходу.

Розвиток держави та місцевих пенсійних систем показує, що вони є джерелом не тільки гарантований дохід для осіб пенсійного віку, але і довгострокові інвестиції передбачив, в тому числі в соціально орієнтовані проекти.

У цілому по країні близько 77% інвестицій держави і місцевих пенсійних фондів припадає на недержавні цінні папери, і лише близько 10% по державних цінних паперів.

Поряд з державним сектором пенсійного забезпечення на рівні держав і регіональних влад основне джерело доходу американських пенсіонерів, приватних пенсій та accumulatings на особисті пенсійні рахунки.